Żywe szopki w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Żywe szopki w Szczecinie

Żywe szopki w Szczecinie. Gdzie zobaczymy je w 2021 roku?

2021-12-25 8:03

Osiołki, kucyki, owce i zające - to tylko część zwierząt, które można zobaczyć w żywych szopkach, które są bez wątpienia jednymi z największych atrakcji świąt Bożego Narodzenia. Ustawione przy kościołach ściągają prawdziwe tłumy. Największą popularnością cieszą się oczywiście wśród najmłodszych. Gdzie w tym roku zobaczymy żywe szopki w Szczecinie?

Jedną z najpopularniejszych szczecińskich żywych szopek była ta, którą można było podziwiać przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa. Niestety w tym roku mamy złą wiadomość - szopki w tym miejscu nie będzie.

Żywą magię świąt będzie można jednak poczuć w dwóch innych punktach Szczecina. Już od Wigilii będzie można odwiedzać szopkę przy parafii św. Ottona przy ul. Zawadzkiego. Będzie ona dostępna dla odwiedzających również w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Druga szopka będzie ustawiona przed kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żydowcach. Mieszkańcy będą mogli ją podziwiać już w wigilijny wieczór, podczas drogi na pasterkę. W pierwszy dzień świąt odbędzie się ognisko ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

Czytaj też: Prezydent Szczecina: "Ho Ho Ho! Sweterek musi być". Chyba skądś już go znamy...

Sonda
Lubisz Święta Bożego Narodzenia?
Iluminacje świąteczne w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają