Jedyna w tym roku w Szczecinie

Żywa szopka w szczecińskich Żydowcach przyciąga tłumy. Największą "gwiazdą" jest... osiołek!

2022-12-25 15:53

Kozy, owce, króliki, ptaki, a także sympatyczny osiołek są bohaterami jedynej w tym roku w Szczecinie żywej szopki. Wydarzenie przyciąga tłumy mieszkańców, zarówno z najbliższych okolic jak i bardziej oddalonych części miasta.

W tym roku, żeby zobaczyć żywą szopkę, mieszkańcy Szczecina muszą wybrać się do nieco oddalonych od centrum miasta Żydowiec. To właśnie w tutejszej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zorganizowano jedyną w 2022 roku żywą szopkę w Szczecinie.

Żywa szopka w Szczecinie przyciągnęła tłumy

Wydarzenie przyciąga tłumy miłośników tej świątecznej tradycji. W zagrodach można podziwiać m.in. króliki, kozy, owce, ptaki i osiołka, który cieszy się największą popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych. Podziwianiu zwierząt towarzyszą również inne atrakcje, m.in. koncerty kolęd.

Bożonarodzeniowa żywa szopka przy kościele przy ul. Srebrnej odbędzie się już po raz dziesiąty. W ubiegłych latach żywe szopki w Szczecinie można było podziwiać również m.in. przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa i przy parafii św. Ottona na osiedlu Zawadzkiego. W tym roku jednak te parafie nie zdecydowały się na ich zorganizowanie.

Żywą szopkę w Żydowcach można odwiedzać do 26 grudnia.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany