Życie dziewczynki poszkodowanej w wypadku w Dźwirzynie nie jest zagrożone

2020-07-06 10:40 Paweł Czyżewski
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Autor: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

We wczorajszym wypadku dwóch autokarów i busa, na trasie między Rogowem i Dźwirzynem w województwie zachodniopomorskim, ucierpiało 14 osób. Jedną z nich była 10-letnia dziewczynka, która została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szczecińskiego szpitala w Zdrojach.

Poszkodowana dziewczynka trafiła na Dziecięcy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szczecinie po godzinie 20. Następnie została poddana wszystkim niezbędnym badaniom.

- W momencie przyjęcia dziewczynka była przytomna, w kontakcie logicznym, a jej stan lekarze określali jako dobry. U dziecka wykonano badania tomografu komputerowego głowy i USG jamy brzusznej. Sama tomografia nie potwierdziła uszkodzeń centralnego układu nerwowego. W chwili obecnej pacjentka przebywa na obserwacji, na oddziale chirurgii dziecięcej. Lekarze planują wykonanie kolejnych badań diagnostycznych, których wyniki zadecydują o toku dalszego leczenia. Na chwilę obecną jej stan określany jest jako dobry - mówi Małgorzata Knopp, rzecznik szpitala w Zdrojach.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawę cały czas bada prokuratura.