Ks. Maciej Czaczyk wspomina Korę. Stała mi się duchowo bliska

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, Mariusz Kubik / CC BY 3.0 / wikipedia.org Ks. Maciej Czaczyk wspomina Korę. "Stała mi się duchowo bliska"

Ks. Maciej Czaczyk o zmarłej artystce

Zwycięzca "Must Be The Music" wspomina Korę. "Stała mi się duchowo bliska"

2022-11-01 4:00

Wielu określało go mianem "ulubieńca Kory". Miał zaledwie 17 lat, gdy wygrał popularny program "Must Be The Music", emitowany na antenie Polsatu, gdzie artystka zasiadała w jury. Maciej Czaczyk nie został jednak gwiazdą muzyki pop, lecz wybrał powołanie, a raczej - jak sam podkreśla - misję. Wstąpił do seminarium duchownego i w 2019 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Jak po latach Maciej Czaczyk wspomina zmarłą artystkę?

Niedawno ks. Maciej Czaczyk był gościem programu "Rzucam hasło" publikowanego na łamach "Super Expressu". Opowiadał w nim m.in. o swoim udziale w programie Must Be The Music. Zapytaliśmy go również jak wspomina Korę, która zasiadała w jury popularnego talent-show Polsatu.

- Kora... świętej pamięci. Pamiętam i modlę się też za nią - mówi ks. Maciej Czaczyk w rozmowie z "Super Expressem". - Można powiedzieć, że stała się po tym programie duchowo bliska, jakoś tak szczególnie. Może też z racji na ten rodzaj muzyki, styl, który ja grałem. Później też grałem z nią koncert, chociażby w Gryfinie.

Jak wspomina, przez pewien czas utrzymywał kontakt z jurorką "Must Be The Music", jednak z czasem drogi się rozeszły.

- Jakiś tam kontakt był - dodaje zwycięzca programu. - Natomiast później nie było większych kontaktów, gdy wstąpiłem do seminarium i wszystko to się jakoś ograniczyło kompletnie. I później tylko się dowiedziałem o jej śmierci. Z mediów.

Rzucam hasło: ks. Maciej Czaczyk

Kora Jackowska była uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiej muzyki. W latach 80., występowała z zespołem Maanaam i nagrała takie przeboje jak. m.in. "Kocham cię kochanie moje", "Cykady na Cykladach", "Boskie Buenos" czy "Lucciola". Kontynuowała również karierę solową. W latach 2011-2016 zasiadała w jury programu "Must Be The Music" emitowanego na antenie Polsatu. Kora zmarła 28 lipca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej.

Dokończ piosenki Kory. Najlepsze cytaty

Pytanie 1 z 10
"Czekam na wiatr, co rozgoni ciemne...