Zwłoki dryfowały w Bałtyku. Prokuratura prowadzi czynności

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zwłoki dryfowały w Bałtyku. Prokuratura prowadzi czynności

Przyczyny śmierci wyjaśni sekcja

Zwłoki mężczyzny dryfowały w Bałtyku. Prokuratura prowadzi czynności

2022-11-14 18:37

Prokuratura prowadzi czynności w sprawie makabrycznego odkrycia, którego dokonano w niedzielę, 13 listopada. W wodach Bałtyku na wysokości Mrzeżyna dryfowały rozkłądające się zwłoki mężczyzny. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

Martwego mężczyznę unoszącego się na wodzie znalazł w niedzielne przedpołudnie patrol Straży Granicznej. Było to około 3 mil morskich na północ od Mrzeżyna. Jak informował rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck, ciało było "w znacznym rozkładzie", co oznacza, że znajdowało się w wodzie od dłuższego czasu.

Ciało wydobyli z wody ratownicy morscy kołobrzeskiej stacji SAR i przetransportowali do portu w Mrzeżynie. Ustaleniem tożsamości i wyjaśnianiem okoliczności śmierci mężczyzny będą zajmowali się śledczy.

- Czynności w tej sprawie były realizowane na miejscu przez prokuratora - mówi prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej.

Sonda
Czy byłaś/eś kiedykolwiek świadkiem sytuacji, gdy ktoś się topił?
Delfiny w Bałtyku
Nasi Partnerzy polecają