Zawodniczki SPR Pogoni Szczecin nie zamierzają się poddać. "Walczymy o zespół, walczymy o klub, walczymy o polską piłkę ręczną!" [WIDEO]

2019-06-21 12:46

Informacja o rezygnacji ze stanowiska prezesa SPR Pogoni Szczecin i możliwej likwidacji klubu zszokowała kibiców piłki ręcznej nie tylko w Szczecinie, ale także w całej Polsce. Zawodniczki jednak nie zamierzają się poddać bez walki.  

Piłka ręczna

i

Autor: Archiwum serwisu Piłka ręczna

Szczypiornistki apelują o pomoc w uratowaniu zespołu, który nie tylko odnosił sukcesy, ale znajdował się w nienajgorszej sytuacji finansowej. Rezygnacja prezesa i wycofanie się głównego sponsora sprawiły, że klub może zostać postawiony w stan likwidacji. Na Facebooku ukazał się film, w którym zawodniczki proszą o pomoc.

Żeński klub SPR Pogoń Szczecin powstał niecałe 10 lat temu w miejsce Łącznościowca Szczecin. Przez ten czas drużyna awansowała do ekstraklasy i zdobyła brąz oraz srebro w Mistrzostwach Polski. W ostatnim sezonie, szczecinianki dotarły do finału Pucharu Polski oraz do finału w rozgrywkach Challange Cup.

Przeczytaj również: Marzenia się spełniają! Szczecinianka w finale konkursu piękności

Zobacz wideo:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki