Pogoda nie dopisała

"Żagle 2022" w Szczecinie w strugach deszczu. Nie wszyscy wystraszyli się pogody [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-20 16:12

Drugi dzień "Żagli 2022" upłynął pod znakiem niezbyt sprzyjającej pogody. Zachmurzone niebo i opady deszczu nie odstraszyły jednak wszystkich przed odwiedzeniem szczecińskich nabrzeży. Najwytrwalsi szczecinianie i turyści, "uzbrojeni" w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe przybyli nad Odrę, by podziwiać żaglowce lub skorzystać z licznych atrakcji w rejonie Wałów Chrobrego i na Łasztowni.

Sobota, 20 sierpnia jest kolejnym dniem morskiego święta w Szczecinie. W piątek po południu przez teren imprezy przewinęły się tysiące osób, które chciały z bliska zobaczyć wyjątkowe jednostki pływające, wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących lub posłuchać muzyki na żywo.

- W sumie, w pierwszym dniu żeglarskiego święta, udział wzięło 20 tysięcy osób - mówi Andrzej Kus, rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora "Żagli 2022". - Wśród nich było sporo turystów z różnych zakątków Europy, a nawet świata. W doskonałej frekwencji nie przeszkodziła niedoskonała pogoda.

Czytaj więcej: Koncerty na "Żaglach 2022". Kto i kiedy wystąpi? [PROGRAM]

Drugi dzień "Żagli 2022" w Szczecinie w strugach deszczu

Kapryśna pogoda nie stanęła na przeszkodzie, by odwiedzić Waly Chrobrego, bulwary czy Łasztownię. Po fali tropikalnych upałów, do Szczecina przyszło ochłodzenie, ciemne chmury i opady deszczu. Mimo, iż w sobotę nie było wielkich tłumów, na terenie imprezy można spotkać sporo osób chętnych do skorzystania z atrakcji, zwiedzania żaglowców, udania się w rejs po Odrze czy posłuchania muzyki na żywo. Wieczorem na głównej scenie wystąpi Viki Gabor.

"Żagle 2022" to również stoiska z pamiątkami, rękodziełem w ramach "Jarmarku pod Żaglami", strefa "Craft Beer Zone" adresowana dla smakoszy piwa, animacje dla dzieci, wesołe miasteczka, koncerty szantowe, imprezy w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej oraz wiele innych atrakcji.

Szczegółowy program "Żagli 2022" można znaleźć na stronie zagle.szczecin.eu.

Czytaj też: "Żagle 2022" w Szczecinie rozpoczęte! Przed nami trzydniowe morskie święto

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?