Pogoda nie dopisała

"Żagle 2022" w Szczecinie w strugach deszczu. Nie wszyscy wystraszyli się pogody [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-20 16:12

Drugi dzień "Żagli 2022" upłynął pod znakiem niezbyt sprzyjającej pogody. Zachmurzone niebo i opady deszczu nie odstraszyły jednak wszystkich przed odwiedzeniem szczecińskich nabrzeży. Najwytrwalsi szczecinianie i turyści, "uzbrojeni" w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe przybyli nad Odrę, by podziwiać żaglowce lub skorzystać z licznych atrakcji w rejonie Wałów Chrobrego i na Łasztowni.

Sobota, 20 sierpnia jest kolejnym dniem morskiego święta w Szczecinie. W piątek po południu przez teren imprezy przewinęły się tysiące osób, które chciały z bliska zobaczyć wyjątkowe jednostki pływające, wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących lub posłuchać muzyki na żywo.

- W sumie, w pierwszym dniu żeglarskiego święta, udział wzięło 20 tysięcy osób - mówi Andrzej Kus, rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora "Żagli 2022". - Wśród nich było sporo turystów z różnych zakątków Europy, a nawet świata. W doskonałej frekwencji nie przeszkodziła niedoskonała pogoda.

Czytaj więcej: Koncerty na "Żaglach 2022". Kto i kiedy wystąpi? [PROGRAM]

Drugi dzień "Żagli 2022" w Szczecinie w strugach deszczu

Kapryśna pogoda nie stanęła na przeszkodzie, by odwiedzić Waly Chrobrego, bulwary czy Łasztownię. Po fali tropikalnych upałów, do Szczecina przyszło ochłodzenie, ciemne chmury i opady deszczu. Mimo, iż w sobotę nie było wielkich tłumów, na terenie imprezy można spotkać sporo osób chętnych do skorzystania z atrakcji, zwiedzania żaglowców, udania się w rejs po Odrze czy posłuchania muzyki na żywo. Wieczorem na głównej scenie wystąpi Viki Gabor.

"Żagle 2022" to również stoiska z pamiątkami, rękodziełem w ramach "Jarmarku pod Żaglami", strefa "Craft Beer Zone" adresowana dla smakoszy piwa, animacje dla dzieci, wesołe miasteczka, koncerty szantowe, imprezy w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej oraz wiele innych atrakcji.

Szczegółowy program "Żagli 2022" można znaleźć na stronie zagle.szczecin.eu.

Czytaj też: "Żagle 2022" w Szczecinie rozpoczęte! Przed nami trzydniowe morskie święto

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają