Morskie święto w Szczecinie

"Żagle 2022" w Szczecinie rozpoczęte! Przed nami trzydniowe morskie święto [DUŻO ZDJĘĆ]

2022-08-19 21:03

Żaglowce już zacumowały przy nabrzeżach, a nad Odrą z godziny na godzinę przybywa mieszkańców i turystów. W piątek, 19 sierpnia, o godz. 16:00 oficjalnie rozpoczęły się "Żagle 2022". Najbliższy weekend upłynie pod znakiem licznych atrakcji - zarówno w rejonie Wałów Chrobrego jak i na Łasztowni.

Można już zwiedzać pokłady żaglowców, a w sobotę i niedzielę będzie można popłynąć w rejs na pokładach wybranych jednostek: Baltic Beauty, Kattenturm, Joanna Saturna, Bryza H, Bonawentura, Generał Zaruski, Olander i Victoria. Zainteresowanie rejsami było tak ogromne, że bilety wyprzedały się błyskawicznie.

Startują Żagle 2022. Pierwsze żaglowce zacumowały w Szczecinie

Na mieszkańców i turystów czekają również inne atrakcje. Każdego dnia na głównej scenie na Łasztowni odbywają się koncerty lokalnych zespołów oraz gwiazd muzyki pop. W piątek będzie można usłyszeć na żywo Patrycję Markowską, w sobotę - Viki Gabor, a w niedzielę na scenie wystąpi Grzegorz Hyży.

Czytaj więcej: Koncerty na "Żaglach 2022". Kto i kiedy wystąpi? [PROGRAM]

Muzyka rozbrzmiewała w piątek również na placu Solidarności, gdzie rozpoczął się V Festiwal Orkiestr Dętych o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin. W sobotę o godzinie 11:00 będzie można podziwiać prezentacje zespołów na Wałach Chrobrego. W niedzielę o godzinie 11:00 drużyny zaprezentują się raz jeszcze – tym razem przy dźwigozaurach.

"Żagle 2022" to również stoiska z pamiątkami, rękodziełem w ramach "Jarmarku pod Żaglami", strefa "Craft Beer Zone" adresowana dla smakoszy piwa, animacje dla dzieci, wesołe miasteczka, koncerty szantowe, imprezy w Miejskiej Strefie Letniej na Wyspie Grodzkiej oraz wiele innych atrakcji.

Szczegółowy program "Żagli 2022" można znaleźć na stronie zagle.szczecin.eu.

Czytaj też: Startują "Żagle 2022". Pierwsze jednostki już w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Nasi Partnerzy polecają