Lakier do paznokci

i

Autor: Mountainbeehive / CC0 / pixabay.com

Zachodniopomorskie: Oferował telefony i lakier do paznokci. Oszukał prawie 60 osób!

2020-10-28 9:15

Wystawił na portalu olx.pl mnóstwo atrakcyjnych ofert. Sprzedawał m.in. telefony, lakiery do paznokci, zegarki. Niestety transakcje kończyły się na przyjmowaniu wpłat. Towar już nie trafiał do nabywców. W ten sposób zostało oszukanych blisko 60 osób.

Nieuczciwy sprzedawca, który działał od lipca 2016 r. do października 2017 r. w Barlinku, wkrótce odpowie za swoje czyny.

- Działając w celu osiągniecia korzyści majątkowej, zamieszczał na portalu aukcyjnym olx.pl oferty sprzedaży różnych przedmiotów, wprowadzając tym samym ustalonych pokrzywdzonych w błąd co do posiadania oferowanego towaru i możliwości zrealizowania usługi, a następnie po wpłacie przez pokrzywdzonych na jego rachunek bankowy pieniędzy tytułem zapłaty, nie wywiązywał się z zawartej w ten sposób umowy - informuje prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W taki sposób sprawca oferował do sprzedaży m.in. telefony komórkowe, lakiery hybrydowe, komputer stacjonarny, zegarki oraz ekspres do kawy.

22-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Ponadto na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

- Mężczyzna był dotychczas karany sądownie - dodaje prok. Ewa Obarek. - W toku śledztwa przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśniania korespondujące z ustalonym przez prokuratora stanem faktycznym.

Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu "biznesmenowi". Oznacza to, że wkrótce stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy kiedykolwiek padłeś ofiarą oszustwa?
Kolejny dzień protestów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają