Zachodniopomorscy ratownicy medyczni padają ofiarą ogromnego hejtu. "Czasem brak nam już słów"

2022-01-16 12:01
Zachodniopomorscy ratownicy medyczni padają ofiarą ogromnego hejtu
Autor: Domin Zachodniopomorscy ratownicy medyczni padają ofiarą ogromnego hejtu

Na początku pandemii było ogromne wsparcie dla ich ciężkiej pracy, niestety z biegiem czasu, ratownicy medyczni borykają się z coraz większym problemem, związanym z hejtem. Swoimi, niestety coraz bardziej smutnymi spostrzeżeniami, podzielili się ostatnio w mediach społecznościowych.

Od momentu, gdy nastała pandemia koronawirusa, ratownicy starają się robić wszystko, by nieść pomoc i chronić życie i zdrowie osób zagrożonych wirusem, jednocześnie chroniąc własne zdrowie. Noszą niewygodne kombinezony i maski, dezynfekują ambulanse. Na początku wiele osób doceniało ciężką pracę i ogromne poświęcenie medyków walczących z pandemią koronawirusa. Były liczne gesty wsparcia, podziękowania, miłe gesty, jednak w ostatnim czasie sytuacja uległa drastycznej zmianie. W coraz większej liczbie osób, widok medyka ubranego w niewygodny kombinezon ochronny, budzi najgorsze instynkty, a ratownicy medyczni, którzy z narażeniem własnego zdrowia, jadą ratować życie innych, spotykają się z coraz większymi aktami agresji.

Czytaj też: Szczecin: Zderzenie radiowozu i osobówki. Utrudnienia na Santockiej [ZDJĘCIA]

"Nasze zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy pacjentom zakażonym koronawirusem, często spotykają się z obelgami, wyzwiskami i obraźliwymi gestami..."

- informują zachodniopomorscy ratownicy medyczni, podając konkretne przykłady.

" W ostatnim czasie takie sytuacje miały miejsce m.in. w Koszalinie. W ubiegłym tygodniu ratownicy medyczni jadąc ul. BoWiD ambulansem do pacjenta w izolacji byli ubrani w kombinezony ochronne. Nadjeżdżający z przeciwka samochód dostawczy z logo jednej z firm zaczął do nich mrugać światłami drogowymi zwracając na siebie uwagę zespołu - po czym w bliskiej odległości jeszcze przed minięciem się z karetką wykonał obraźliwy gest pokazując w stronę ratowników środkowy palec"

- czytamy m.in. we wpisie. To jednak nie jedyna smutna historia.

"W grudniu podobna sytuacja miała miejsce za zjazdem z Kołobrzegu w stronę Koszalina na trasie S6 . Z osobowego auta, które wyprzedzało ambulans z ratownikami w kombinezonach, wychylił się pasażer i oburącz pokazywał ratownikom gest środkowego palca"

- żalą się ratownicy.

"Chcielibyśmy napisać mądry morał tych historii, ale czasem brak nam już słów… Mamy dziś tylko jedną prośbę - dbajcie o siebie i szanujcie innych..."

- tak kończą swój wpis na Facebooku.

Pod wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy ze słowami wsparcia dla medyków. Wielu internautów nie rozumie, dlaczego osoby, które z narażeniem zdrowia i życia, niosą pomoc innym, spotykają się z tak okrutnym traktowaniem.

  • "Nie rozumiem sposobu myślenia tych ludzi. Ciekawe czy jak będą chorzy i będą potrzebowali Państwa pomocy czy też wyciągną ten środkowy palec w Państwa kierunku. Nie wiem co się takim ludziom stało w życiu, że jest w nich tyle nienawiści."
  • "Takimi ludźmi nie należy się przejmować. Karma wróci, a wielu osobom potrzebna jest Wasza pomoc."
  • "Trzymajcie się, jestem z wami, bo ratujecie ludzkie życie, które jest cenne i na wagę złota. przy tym narażając swoje."
  • "Ci, co mają takie chamskie zachowanie, prędzej czy później będą potrzebować waszej pomocy. Ciekawe czy wtedy tak się zachowają, szacun dla wszystkich medyków."
  • "Bardzo to przykre. Sercem z Wami-z ratownikami i ratowniczkami! Podziwiam i szanuję Waszą pracę."

- czytamy w komentarzach.

Czytaj też: Zachodniopomorskie: 19-letni kierowca audi pędził na złamanie karku. Słono za to zapłaci

Sonda
Czy ratownicy medyczni zasłużyli na hejt?
Dezynfekcja karetek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE