Ale twardziele!

Wytrzymali godzinę w lodowatej wodzie. Niecodzienne zawody w morsowaniu na szczecińskim kąpielisku

To dopiero twardziele! Szczecińskie morsy postanowiły iść na całość i sprawdzić swoje możliwości w tej ekstremalnej formie aktywnego spędzania czasu. W sobotę, 28 stycznia, na szczecińskim kąpielisku Głębokie odbył się Winter Challenge, czyli wyjątkowe zawody w morsowaniu na czas. Najwytrwalsi wytrzymali w lodowatej wodzie aż godzinę!

To niecodzienne wyzwanie postanowiło podjąć około 100 miłośników lodowatych kąpieli. Pod czujnym okiem instruktorów morsowania i ratowników WOPR zanurzyli się w zimnej wodzie, by spędzić w niej jak najwięcej czasu - od 10 minut aż do godziny.

Zawody podzielone były na cztery strefy: 10, 20, 40 i powyżej 50 minut. Wzięły w nich udział zarówno początkujące morsy jak i ci, którzy mają w tej dyscyplinie wiele lat doświadczeń. Mogli oni sprawdzić granice swoich możliwości. Oczywiście każdy mógł wyjść z wody w momencie, gdy uważał to za stosowne. Najdłużej, bo aż godzinę, wytrzymało 6 osób.

W dniu zawodów temperatura wody w jeziorze Głębokie wynosiła zaledwie 2 stopnie, a temperatura powietrza zaledwie kilka stopni powyżej zera. Mimo panującego chłodu, atmosfera była gorąca, a wrażenia niezapomniane.

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Morsowy Orszak Trzech Króli na kąpielisku Głębokie w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany