Wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla krwiodawców. Przyjdź na festym z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy!

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla krwiodawców. Przyjdź na festym z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy!

Warto się wybrać!

Wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla krwiodawców. Przyjdź na festyn z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy!

2023-06-13 14:23

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. To idealna okazja, by podzielić się cennym darem krwi, a także wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym na terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Festyn zorganizowany z okazji święta krwiodawców połączony będzie z międzynarodowym wydarzeniem charytatywnym "IPA Blood Race For Life", które ma na celu promowanie aktywności fizycznej, zachęcania do honorowego oddawania krwi i rejestrowania się w bazach potencjalnych dawców szpiku. W godzinach 9:00-13:00, na terenie RCKiK przy al. Wojska Polskiego działać będzie miasteczko zdrowia, w którym zaproszone kluby HDK i instytucje promujące honorowe krwiodawstwa zaprezentują swoją działalność.

Na miejscu będzie można również oznakować rower. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych w postaci waty cukrowej, popcornu czy możliwości zobaczenia z bliska i od środka policyjnego radiowozu. Nieco starsi będą mogli dowiedzieć się jak zostać policjantem.

Podczas festynu będzie też możliwość przekazania karmy dla zwierząt, która trafi do podopiecznych szczecińskiego schroniska.

"IPA Blood Race for Life" to hasło trasy rowerowej, którą przejedzie 30-letni policjant z Płocka. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie krwiodawstwa. Mł. asp. Sebastian Nowacki pokona 1,4 tys. km rowerem szosowym. Swoją trasę rozpoczął spod gmachu Parlamentu Europejskiego w Brukseli a zakończy pod szpitalem klinicznym MSWiA w Warszawie. Trasa będzie prowadziła m.in. przez Berlin, Kostrzyn nad Odrą, Poznań, Konin i Płock.

IPA Blood Race For Life

i

Autor: mat. policji IPA Blood Race For Life
Sonda
Oddajesz regularnie krew?
Stunt Fight Camp 2023. Kaskaderzy i aktorzy szkolili się w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany