Pomoc nadeszła w porę

Wycieńczona czapla znalazła się w pułapce. Ptakowi pomogli policyjni wodniacy ze Szczecina

2022-09-05 13:32

To była dość nietypowa interwencja. Podczas patrolu na szczecińskich akwenach, policjanci pełniący służbę na wodzie otrzymali zgłoszenie dotyczące ptaka, który znajduje się w wodzie i zachowuje się w niepokojący sposób. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce.

Policyjni wodniacy stale kontrolują stan Odry oraz przyległych akwenów w związku z katastrofą ekologiczną, która również dotknęła nasz region. Takiej interwencji jednak się nie spodziewali. Podczas jednej z ostatnich służb funkcjonariusze otrzymali sygnał o niepokojącym zachowaniu się ptaka w wodzie.

Czytaj też: Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu. Skarb krył się kilkadziesiąt centymetrów pod brukiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod wideo

Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu

- Wodniacy, którzy udali się we wskazane miejsce odnaleźli wycieńczoną czaplę, która samodzielnie nie potrafiła wydostać się z zarośli - informuje mł. asp. Rafał Nicki ze szczecińskiej policji. - Ptak był wyczerpany i ostatnimi siłami unosił się na powierzchni.

Policjanci zareagowali natychmiast. Wydobyli ptaka z wody i następnie przekazali go do azylu "Dzika Ostoja" w celu przebadania i ewentualnego leczenia. Policjanci apelują, by w podobnych sytuacjach reagować. Osoby, które zauważą niepokojące sytuacje na akwenach, powinny zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować służby o niepokojącym zdarzeniu.

Czytaj też: "Kuchenne rewolucje" w Szczecinie. Magda Gessler odwiedziła "Elegancko Cafe". Rodzinne konflikty i mocne słowa. Kiedy oglądać?

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany