Straż Pożarna

i

Autor: pixabay.com

O krok od tragedii!

Wybuch w Akademii Sztuki w Szczecinie! Poparzone trzy kobiety, w tym jedna bardzo poważnie

2023-06-25 19:54

- Trzy kobiety zostały poparzone, gdy w trakcie przeprowadzania doświadczenia doszło do wybuchu – poinformował PAP rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak. Nieoficjalnie, zdarzenie miało miejsce w obiekcie Akademii Sztuki w Szczecinie przy ul. Krzysztofa Kolumba.

Szczecin: Trzy kobiety poparzone w trakcie przeprowadzania doświadczenia w obiekcie jednej z uczelni!

Do zdarzenia, jak przekazał PAP mł. bryg. Kubiak, doszło w niedzielę, 2 5 czerwca kilkanaście minut przed godz. 16 w Szczecinie przy ul. Krzysztofa Kolumba. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, w obiekcie Akademii Sztuki.

Zobacz: Pożar jachtu na Zalewie Szczecińskim. Ranne są dzieci! Bohaterskie zachowanie świadków

- Podczas przeprowadzania doświadczenia doszło do wybuchu, w wyniku którego poparzone zostały trzy kobiety – przekazał strażak.

- Jedna kobieta w wieku ok. 20 lat w ciężkim stanie, z poparzeniami 90 proc. powierzchni ciała została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR. 33-latka i 40-latka z poparzeniami klatki piersiowej i twarzy zostały przetransportowane do szpitali karetkami - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Ponadto, z informacji przekazanych przez mł. bryg. Kubiaka wynika, że przed przyjazdem zastępu straży pożarnej z budynku ewakuowało się jeszcze 15 osób.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Sonda
Wiesz co robić w przypadku pożaru?
Jedna osoba zginęła. Potężny pożar bloku w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany