Szczecinianie odwiedzają groby

Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Pogoda sprzyja odwiedzaniu grobów bliskich

2022-11-01 14:13

Dzień Wszystkich Świętych na największej nekropolii w Polsce upływa w nieco spokojniejszej atmosferze niż w latach ubiegłych, mimo iż pogoda jest wyjątkowo łaskawa. Cmentarz Centralny w Szczecinie jest licznie odwiedzany przez mieszkańców, jednak nie ma dużych tłumów. Wiele osób postanowiło wykorzystać miniony weekend i odwiedzić groby swoich bliskich już wcześniej.

Pierwsi odwiedzający pojawili się na Cmentarzu Centralnym już wczesnym rankiem. Z każdą godziną ich liczba wzrasta. Spacerom po cmentarzu sprzyja pogoda, niespotykana raczej o tej porze roku. Jest bardzo ciepło, temperatura sięga 15 stopni. Podobnie było w ostatnich dniach, więc wiele osób postanowiło odwiedzić groby swoich bliskich już wcześniej, w miniony weekend.

Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Odwiedzających groby jest dużo, jednak na cmentarzu nie ma ogromnych tłumów. Nie ma też kolejek do stoisk z kwiatami i zniczami. Na terenie nekropolii odbywają się kwesty, zbierane są m.in. pieniądze na renowację zabytkowych grobów czy na rzecz hospicjum. W wielu miejscach można również spotkać artystów, którzy na różnych instrumentach grają nastrojowe melodie.

Na szczeciński cmentarz można bez większych problemów dojechać komunikacją miejską. Tramwaje i autobusy kursują z dużą częstotliwością. Średnio co 3 minuty pod bramę główną Cmentarza Centralnego przyjeżdża tramwaj, dzięki czemu nie ma dużego tłoku. Wiele osób, by szybko i łatwo dojechać na cmentarz, wybiera rower. Nie ma też większych utrudnień w ruchu samochodowym, jednak trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze uda się dojechać w rejon nekropolii. Zamknięta dla ruchu jest m.in. ul. Ku Słońcu.

Co wiesz o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
Cmentarz Centralny w Szczecinie powstał w latach:
Nasi Partnerzy polecają