Wszyscy myśleli, że jest pijany. Kierowca peugeota potrzebował pilnej pomocy

i

Autor: JacksonDavid / CC0 / pixabay.com Wszyscy myśleli, że jest pijany. Kierowca peugeota potrzebował pilnej pomocy

Z pomocą ruszyli policjanci

Wszyscy myśleli, że jest pijany. Kierowca peugeota potrzebował pilnej pomocy

2023-06-19 14:52

Policjanci z Mierzyna pod Szczecinem otrzymali zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna siedzący za kierownicą osobowego peugeota jest trzeźwy. Co więcej, wymagał natychmiastowej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji nie doszło do nieszczęścia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci z mierzyńskiego komisariatu otrzymali informację, że u zbiegu ulic Spółdzielców i Weleckiej zatrzymano obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Na miejsce udali się st. sierż. Marcin Post i sierż. Mateusz Gajda.

- Gdy policjanci przybyli na miejsce świadek zdarzenia oświadczył, że kierowca peugeota nie utrzymał prostego toru jazdy, gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym się zatrzymał - informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak z komendy w Policach. - Świadek widząc zdarzenie wyjął kluczyki z pojazdu i wezwał policję ponieważ myślał, że kierowca jest nietrzeźwy.

Gdy policjanci wydostali mężczyznę z samochodu, ten dostał ataku epilepsji. Mundurowi udzielili mu niezbędnej pomocy i dostrzegli, że symptomy, które objawia mężczyzna wskazują na cukrzycę, co dla niewprawnego oka mogłyby świadczyć o upojeniu alkoholowym.

- St. sierż. Marcin Post niezwłocznie udał się do pobliskiego sklepu spożywczego, gdzie nabył dwie puszki słodzonego napoju. W tym czasie sierż. Mateusz Gajda czuwał nad czynnościami życiowymi mężczyzny - dodaje mł asp. Anna Kaźmierczak. - Policjanci podali napój półprzytomnemu mężczyźnie, którego stan poprawił się już po kilku minutach.

Na miejsce przyjechała również załoga pogotowia ratunkowego, która przejęła czynności ratownicze mężczyzny.

Gdy kierowca peugeota był w pełni świadomy i przytomny przyznał, że choruje na cukrzycę, a tego dnia nic nie jadł. Policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał zerowy wynik.

Policjanci sporządzili wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy do wystawcy prawa jazdy.

Sonda
Znasz kogoś, kto choruje na cukrzycę?
Zdrowo Odpytani: Co Polacy wiedzą o cukrzycy? Sprawdza diabetolog Anna Jeznach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany