Przebudowa Estakady Pomorskiej - październik 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Od 25 października na Estakadzie Pomorskiej będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu

Inwestycje drogowe

Wróciły utrudnienia na Estakadzie Pomorskiej. Zwężenie na wyjeździe z centrum Szczecina

2022-07-21 8:44

Kierowcy przyzwyczaili się już do płynnego ruchu na Estakadzie Pomorskiej, jednak prace związane z tą inwestycją drogową wciąż trwają. Kolejne trzy tygodnie upłyną więc pod znakiem kolejnych utrudnień. Warto więc zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe.

Na Estakadzie Pomorskiej w ciągu ulicy Gdańskiej zamknięty został zewnętrzny pas ruchu w kierunku Prawobrzeża. Oznacza to, że kierowcy będą mieli do dyspozycji nie trzy, lecz dwa pasy. Warto zdjąć nogę z gazu i zwracać uwagę na oznakowanie.

- Utrudnienia potrwają około trzy tygodnie - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Przepraszamy za utrudnienia.

Czytaj też: Szczeciński radny zdenerwował się na zniszczony chodnik. Ze złości "opluł" patrona placu

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, jest przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Koszt inwestycji to ponad 44,7 mln zł.

Czytaj też: Plac Rodła w Szczecinie po liftingu wciąż budzi emocje. "Tu jest jakby betonowo..." [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy denerwuje cię stanie w ulicznych korkach?
Betonoza w centrum Szczecina. Tak wygląda Plac Rodła po remoncie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany