Filharmonia w Szczecinie zaświeci się w barwach narodowych Ukrainy

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, pixabay.com Filharmonia w Szczecinie zaświeci się w barwach narodowych Ukrainy

Wojna na Ukrainie. Filharmonia w Szczecinie zaświeci się w niebiesko-żółtych barwach

2022-02-24 10:38

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie solidaryzuje się z ogarniętą wojną Ukrainą. W ramach solidarności z Ukrainą i narodem ukraińskim, budynek Filharmonii zaświeci się na niebiesko-żółto.

Doceniany na całym świecie gmach u zbiegu ulic Matejki i Małopolskiej w Szczecinie, na co dzień oświetlony jest na biało. W szczególnych sytuacjach iluminacja zmienia się. Podczas ważnych wydarzeń i rocznic dotyczących Szczecina, przybiera barwy marki Floating Garden, przy okazji świąt narodowych, gmach podświetlony jest na biało-czerwono.

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zostanie podświetlona w ukraińskich barwach narodowych.

"W związku z wydarzeniami na terenie Ukrainy przekazujemy nasze słowa i gesty wsparcia całemu narodowi ukraińskiemu. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w ramach solidarności z Ukrainą i narodem ukraińskim zaświeci się symbolicznie w barwach narodowych tego kraju. тримайся, Україно!"

- czytamy na profilu Filharmonii na Facebooku.

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. W Świnoujściu okazali wsparcie gigantyczną flagą! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Filharmonia w Szczecinie kilka razy przybierała specjalne barwy w wyniku ważnych wydarzeń. W 2019 roku, po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza przybrała żałobne barwy. W marcu 2020 roku, w geście solidarności z Włochami ogarniętymi epidemią koronawirusa zaświeciła się w barwach narodowych tego kraju. W sierpniu 2020 r., z okazji 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych, na fasadzie Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie pojawiła się niecodzienna animacja upamiętniająca wydarzenia z 1980 roku.

Czytaj też: Pod Gryfinem padają dziki. Zabija je afrykański pomór świń?

Sonda
Boisz się wojny na Ukrainie?
Rocznica Sierpnia '80 w Szczecinie. Filharmonia z wyjątkową iluminacją
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany