Wojna na Ukrainie. Będą manifestacje w Szczecinie i regionie

i

Autor: TheKit_13 / CC0 / pixabay.com Wojna na Ukrainie. Będą manifestacje w Szczecinie i regionie

Wojna na Ukrainie. Będą manifestacje w Szczecinie i regionie

2022-02-24 13:46

Doniesienia o ataku Rosji na Ukrainę wstrząsnęły całym światem. W związku z dramatycznymi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą, w wielu miejscach odbędą się manifestacje przeciw wojnie na Ukrainie.

Na niedzielę, 27 lutego o godz. 18:00 zaplanowano manifestację na placu Solidarności w Szczecinie, jednak w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, zaplanowano dodatkowy wiec, który odbędzie się w czwartek, 24 lutego o godz. 18:00, również na placu Solidarności. W tym czasie, znajdujący się obok gmach Filharmonii im. M. Karłowicza zostanie podświetlony w niebiesko-żółtych barwach narodowych Ukrainy.

W czwartek, 24 lutego, manifestacja przeciw wojnie na Ukrainie odbędzie się w Policach. Początek o godz. 17:00 przy fontannie na ul. Zamenhofa.

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. W Świnoujściu okazali wsparcie gigantyczną flagą! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Również w czwartek, manifestować przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę będą mieszkańcy Pyrzyc. Demonstracja organizowana przez władze miasta odbędzie się o godz. 17:00 przed Urzędem Miejskim.

- Niech to wyjście publiczne będzie wyrazem solidarności dla Ukraińców i Ukrainek - apeluje Marzena Podzińska, burmistrz Pyrzyc. - Ta pokojowa manifestacja niech stanie się również wspólnym stanowiskiem obywateli sąsiedniego państwa w poparciu Ukrainy w jej dążeniu do zachowania prawa do swojej ziemi, suwerenności i niepodległości.

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. Filharmonia w Szczecinie zaświeci się w niebiesko-żółtych barwach

Sonda
Boisz się wojny w Ukrainie?
Wojna na Ukrainie