Kajdanki

i

Autor: mat. policji

Włamywacz i podpalacz w jednym. Jednego dnia dokonał kilku przestępstw!

2020-02-19 13:22

Ukradł samochód, włamał się do domu, a żeby tego było mało, podpalił inny samochód. To jednak nie koniec listy przestępstw, których dopuścił się 24-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Policjanci z Goleniowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu marki VW Polo, do której doszło na terenie dworca kolejowego w Białuniu. Podczas, gdy policjanci przeczesywali teren w poszukiwaniu sprawcy, do goleniowskiej komendy wpłynęło kolejne zawiadomienie, tym razem o włamaniu do domu będącego w trakcie budowy.

Na miejscu udało się zatrzymać 24-letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego. Mężczyzna nie tylko włamał się do domu, ale i podpalił znajdujące się w środku materiały budowlane. W trakcie zbierania materiału dowodowego mundurowi ustalili, że to właśnie zatrzymany mężczyzna jest sprawcą kradzieży z włamaniem do volkswagena.

Jak się później okazało, tego samego dnia, zaledwie w ciągu kilku godzin, 24-latek dopuścił się innej kradzieży z włamaniem do domu w Białuniu, skąd ukradł złoto, a następnie podpalił stojący pod posesją pojazd marki Land Rover. Żeby tego było jeszcze mało, mężczyzna podpalił pomieszczenie gospodarcze.

24-latek trafił na dwa miesiące do aresztu. O jego dalszych losach zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.