Powalone drzewo na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Powalone drzewo na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Ostrzeżenia meteo

Willy przyniesie spustoszenie? Żółty i pomarańczowy alert w Zachodniopomorskiem

2023-02-20 13:23

Jeszcze nie zdążyliśmy odpocząć po skutkach orkanu Otto, który przeszedł kilka dni temu nad Polską, a już szykuje się kolejny pogodowy kataklizm w postaci cyklonu Willy, który przemieszcza się w kierunku naszego kraju z rejonu Islandii. Dla województwa zachodniopomorskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Najmocniej powieje w pasie nadmorskim.

W poniedziałek, 20 lutego prędkość wiatru na Pomorzu Zachodnim wyniesie od 25 do 35 km/h, a w porywach nawet do 85 km/h. Dla większości powiatów wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, czyli tzw. "żółty alert".

Dużo gorzej będzie wyglądała sytuacja w pasie nadmorskim, gdzie przewidywana prędkość wiatru to 45 do 60 km/h, a w porywach nawet ponad 90 km/h. Ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli tzw. "pomarańczowy alert" obowiązuje w powiatach: kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim i sławieńskim.

Do mieszkańców regionu zostały rozesłane alerty RCB z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i możliwymi przerwami w dostawie prądu.

Wiatr powinien osłabnąć w drugiej połowie nocy z poniedziałku na wtorek.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Powalone drzewo zniszczyło groby na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie