Wilki zbliżają się do Szczecina

2016-02-17 11:53
Wilki zbliżają się do Szczecina
Autor: pixabay.com / CC0 Wilki zbliżają się do Szczecina

W okolicach Szczecina pojawiły się wilki. Leśnicy trafili na ślady obecności tych pięknych i niebezpiecznych zwierząt w gminie Dobra.  

Jak informuje portal Mierzyn24.pl, na ślady obecności wilków natrafiono w rejonie rezerwatu jeziora Świdwie i w Puszczy Wkrzańskiej. Szacuje się, że na terenie gminy Dobra może przebywać wataha składająca się nawet z siedmiu osobników.

Pojawienie się wilków w naszym regionie uznawane jest za zachodniopomorskich leśników za wielki sukces. Kilkadziesiąt lat temu zwierzęta te były na skraju wyginięcia. W latach 70. wilcze stada zostały zdziesiątkowane, ponieważ uznano je za szkodliwy gatunek zagrażający stadom owiec.

Pomimo, iż panuje przekonanie, że wilki są niebezpiecznymi zwierzętami, największe zagrożenie stanowią dla hodowców bydła. Od kilkudziesięciu lat nie zanotowano żadnych ataków wilków na ludzi.

Przeczytaj również: "Rodzinny biznes", za który mogą posiedzieć 5 lat

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE