Wielka EWAKUACJA Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie! Co się wydarzyło na Wałach Chrobrego? [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-22 7:24 gk
Ewakuacja Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie
Autor: mat. policji Ćwiczenia "Gniazdo 19"

Tajemniczy pakunek z wąglikiem, antyterroryści i wielka ewakuacja Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wyglądało groźnie. Na szczęście były to tylko ćwiczenia mające na celu sprawdzić, jak należy działać w sytuacji prawdziwego zagrożenia.

W środę szczecińscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach "Gniazdo 19" w związku z pozostawieniem w budynku pakunków z wąglikiem oraz urządzeniem czasowym zdalnego rozpylenia. W działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia, które odbyły się na terenie ZUW w Szczecinie miały na celu wypracowanie współdziałania policji z innymi podmiotami w razie wystąpienia zagrożenia terrorystycznego. W działania te zaangażowane zostały między innymi policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, a także przedstawiciele Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Głównym celem realizowanym przez szczecińskich mundurowych było ustalenie przebiegu zdarzenia, izolacji i zabezpieczenie rejonu działań, a następnie zapewnienie bezpieczeństwa innym służbom podczas wykonywania poszczególnych zadań na miejscu.

Przeprowadzenie działań, a następnie wyciągnięcie wniosków, spostrzeżeń pozwoli na wypracowanie schematów współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie naszego miasta na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE