Duże zmiany

Wielka demolka pod Zamkiem Książąt Pomorskich. Szpetne baraki przechodzą do historii

2023-03-17 8:00

Przebudowa wzgórza zamkowego z pewnością wpłynie na wygląd jednego z najważniejszych szczecińskich zabytków, ale także okolicy. Już teraz widać ogromne zmiany na jednej z najbardziej charakterystycznych uliczek Starego Miasta. Z krajobrazu ulicy Kuśnierskiej znikają mało estetyczne zabudowania z czasów PRL, które służyły podstawa dawnego tarasu widokowego.

W parterowych budynkach znajdowały się pomieszczenia, które służyły jako zaplecze. Powstały one kilkadziesiąt lat temu, podczas odbudowy Zamku Książąt Pomorskich z powojennych zniszczeń. Ich estetyka pozostawiała wiele do życzenia, gdyż zupełnie nie pasowały ani do samego zamku, ani do architektury Starego Miasta - nawet tej powojennej. Mimo. iż ulica Kuśnierska uznawana była za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc, te zabudowania odbierały jej sporo uroku.

Jak w przyszłości będzie wyglądać to miejsce? Czy klimatyczna ulica Kuśnierska stanie się jeszcze bardziej klimatyczna? Przekonamy się dopiero po zakończeniu inwestycji. Nowe tarasy zamkowe mają być gotowe wiosną 2024 roku.

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Czy znasz historię tych szczecińskich budynków?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?
X Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie