Powrót letniej atrakcji

Wheel of Szczecin powróciło na Łasztownię. Kiedy będzie można przejechać się kołem młyńskim?

2023-06-21 20:14

Wielkie młyńskie koło stało się już letnim symbolem szczecińskiej Łasztowni. Po zimowej przerwie Wheel of Szczecin powraca, by wozić mieszkańców i turystów, którzy chcą zobaczyć panoramę Szczecina z nieco innej perspektywy.

Ogromne, ponad 50-metrowe koło już góruje nad Łasztownią i jest widoczne z daleka, m.in. z bulwarów po obu stronach Odry, z Trasy Zamkowej i Wałów Chrobrego. Jego montaż rozpoczął się ponad tydzień temu i dobiegł już końca. Trwają ostatnie odbiory. Oznacza to, że już niebawem miłośnicy mocnych wrażeń i niezapomnianych widoków będą mogli skorzystać z tej szczecińskiej atrakcji.

Jak zapowiadają przedstawiciele Wheel of Szczecin, atrakcja ma zostać uruchomiona już w najbliższy piątek, 23 czerwca i pozostanie na Łasztowni do pierwszych dni września. Podobnie jak w latach ubiegłych, obok koła młyńskiego działać będzie wesołe miasteczko Holiday Park.

Wheel of Szczecin ma średnicę aż 55 metrów, a cała konstrukcja waży 330 ton. Do jej transportu potrzeba aż 20 ciężarówek. Koło młyńskie pojawiło się po raz pierwszy w Szczecinie w 2019 roku.

Sonda
Lubisz chodzić do parków rozrywki?
Otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie