Rowerem przez Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe Rowerem przez Pomorze Zachodnie

Weź udział w Eska Let's Bike i zwiedzaj Pomorze Zachodnie na dwóch kółkach!

2022-06-22 11:49

Podróże rowerowe mają wiele zalet. To oszczędność pieniędzy i ogromna korzyść dla zdrowia. To także możliwość zwiedzania wielu ciekawych miejsc, które nie zawsze są dostępne dla zmotoryzowanych turystów. Można się o tym przekonać, zwiedzając na rowerze Pomorze Zachodnie. Dlaczego warto wsiąść na rower i wyruszyć w drogę? Będzie można się o tym przekonać podczas Eska Let's Bike - wydarzenia adresowanego zarówno dla tych, którzy pokonali już na dwóch kółkach setki kilometrów, jak i tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z jednośladem.

Eska Let's Bike

Już 5 lipca, nad Jelenim Stawem w Kijewie, w prawobrzeżnej części Szczecina rozpocznie się wyjątkowy rowerowy rajd dla miłośników dwóch kółek, niezależnie od wieku. Eska Let's Bike to wydarzenie adresowane dla całych rodzin. Mogą wziąć w nim udział zarówno ci, którzy mają duże doświadczenie w jeździe na rowerze, jak i ci, którzy dopiero planują pokochać turystykę rowerową. To cały dzień z licznymi atrakcjami, wśród których znajdą się m.in.

  • rowerowy rajd rodzinny,
  • konkursy,
  • strefa chillout Radia Eska,
  • spotkanie z patrolem Eska Summer City,
  • strefa gastronomiczna,
  • strefa z dmuchańcami dla dzieci

oraz wiele innych.

Impreza Eska Let's Bike odbędzie się nad Jelenim Stawem w Kijewie, w godzinach 16:00 - 22:00.

Uczestnicy wydarzenia, którzy przyjadą najlepiej udekorowanym rowerem lub w najciekawszym przebraniu, będą mieli również szansę zdobyć wyjątkową nagrodę w postaci nowego roweru!

Eska Let's Bike

i

Autor: mat. organizatora Eska Let's Bike Link: Weź udział w Eska Let's Bike!

Rowerem przez Pomorze Zachodnie

Pomorze Zachodnie jest wiodącym regionem w Polsce pod względem turystyki rowerowej. To setki kilometrów dróg rowerowych, które prowadzą przez malowniczo położone miejscowości, pojezierza, lasy, parki krajobrazowe, a także wokół Zalewu Szczecińskiego i wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Jest więc w czym wybierać.

Wybór tras rowerowych i atrakcji turystycznych, które można zobaczyć podczas zwiedzania jednośladem Pomorza Zachodniego jest tak ogromny, że aż trudno się zdecydować. Ma w tym pomóc specjalna aplikacja mobilna, którą właśnie "odpala" Województwo Zachodniopomorskie. Znajdują się w niej szczegółowe opisy tras, atrakcji turystycznych, zabytków i ciekawostek przyrodniczych, które zostały wzbogacone m.in. o fascynujące fotoretrospekcje czy efektowne modele 3D zwierząt chronionych gatunków.

Aplikacja ma szansę stać się prawdziwym hitem tego sezonu i wyjątkową atrakcją dla podróżujących po regionie, co bardzo istotne - nie tylko na dwóch kółkach. Jest to uniwersalny przewodnik po regionie. Za pomocą kilku kliknięć w smartfonie można znaleźć "polecane trasy" na Pomorzu Zachodnim, a także "polecane miejsca", czyli najcenniejsze zabytki, skarby architektury, przyrody i techniki oraz "polecane wydarzenia", czyli zbliżające się koncerty, spektakle, wystawy i imprezy sportowe.

- Opowiadać o aplikacji to trochę tak jak opowiadać o jeździe rowerem. Najlepiej sprawdzić w praktyce. Po prostu wystartować, ruszyć w drogę - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Turystyka rowerowa jest naszą regionalną specjalizacją. Stawiamy na ekologię, zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek, inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę. Wycieczki na dwóch kółkach będą wygodniejsze, ciekawsze, bezpieczniejsze nie tylko dzięki setkom kilometrów tras, ale także dzięki tej mobilnej aplikacji. Prace nad nią trwały kilka miesięcy.

Aplikacja rowerowa "Pomorze Zachodnie" została opublikowana 15-16 czerwca i jest dostępna za darmo w serwisach Google Play i AppStore.

Aplikacja rowerowa Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe Aplikacja rowerowa "Pomorze Zachodnie"
Aplikacja rowerowa Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe Aplikacja rowerowa "Pomorze Zachodnie"

Trasy rowerowe na Pomorzu Zachodnim to nie tylko główne szlaki, czyli: wokół Zalewu, Velo Baltica, Blue Velo, Stary Kolejowy Szlak, Trasa Pojezierzy Zachodnich. Obok głównych velostrad Pomorza Zachodniego, dzięki aplikacji będzie można poznać także inne szlaki, proponuje krótsze wycieczki, np. wokół wyspy Wolin (85 km), pętlę Szczecin - Rieth (105 km), Trzebież dla każdego (25 km), pętlę koło Anklam (53 km) czy różne warianty rowerowych tripów na festiwal Pol’and’Rock (ze Szczecina 160 km, Koszalina 121 km, Gorzowa Wielkopolskiego 174 km, Berlina 346 km).

- Zapraszam na Pomorze Zachodnie i gorąco zachęcam wszystkich, by poznawali nasz piękny region z perspektywy rowerzysty. Przyjazd na Pol’and’Rock również warto zaplanować jako wakacyjną rowerową wycieczkę - przekonuje marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Szczegółowe mapy, opisy obiektów, które można znaleźć na trasie oraz inne ciekawe treści dostępne turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim dostępne są również na stronie www.rowery.wzp.pl.

Rowerem przez Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe Rowerem przez Pomorze Zachodnie
Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany