W ulubionym miejscu szczecinian w końcu stało się jaśniej... dzięki samym mieszkańcom! [ZDJĘCIA]

2016-10-06 12:16

Na ścieżkach turystyczno-rekreacyjnych przy Arkonce oraz dookoła Jeziora Goplana jest już dużo bezpieczniej. W Lesie Arkońskim stanęło blisko 120 latarni, które oświetlą popularne szlaki. A to wszystko dzięki samym mieszkańcom!  

Inwestycja jest dziełem mieszkańców, którzy z projektem oświetlenia tamtych okolic wygrali ubiegłoroczną edycję Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Latarnie zostały uruchomione wczoraj wieczorem.

W ramach inwestycji zamontowanych zostało 116 lamp, wcześniej należało jednak doprowadzić instalację. By lampy podłączyć do zasilania położono ponad 4 kilometry kabli. Działały będą na bazie zegara astronomicznego, włączą się o zachodzie słońca, wyłączą o wschodzie. Dodatkowo spacerowicze oraz biegacze mogą korzystać już z nowych elementów małej architektury, m.in. ławek i koszy na śmieci. Możemy też zauważyć słupki dla biegaczy, które wskazują odległość pokonanego dystansu.

Przeczytaj również: Ostrzeżenia hydrologiczne na Pomorzu Zachodnim. Czy grozi nam powódź?

Kolejną nowością jest nowy oświetlony szlak spacerowy prowadzący od al. Wojska Polskiego do kas Arkonki. Wytyczone zostały nowe alejki o nawierzchni gruntowej. Dotychczas była to zwykła leśna ścieżka, która stanowiła wygodny skrót z przystanków tramwajowych.

Projekt o nazwie "Arkonka i Goplana - oświetlenie i oznaczenie ścieżki turystyczno - rekreacyjnej wraz z ustawieniem ławek" zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego w rejonie dzielnicy Zachód. Zagłosowało za nim ponad 4500 osób. Koszt zadania wyniósł około 647 tysięcy złotych.

Przeczytaj również: Brakuje miliona na remont Oddziału św. Mikołaja! Każdy może pomóc! [WIDEO]