Wspaniały widok!

W Szczecinie zrobiło się biało. Ale to nie z powodu śniegu

2022-12-18 15:58

Mimo, iż w ostatnich dniach w Szczecinie nie wystąpiły opady śniegu, w mieście zrobiło się zupełnie biało. Całe miasto zyskało wyjątkową zimową oprawę dzięki ciekawemu zjawisku przyrodniczemu. Niestety nie nacieszymy się zbyt długo tym wyjątkowym widokiem.

Szczecin, w przeciwieństwie do większości miejsc w Polsce, ominęły obfite opady śniegu, jednak mieszkańcy mogą cieszyć się zimowym krajobrazem dzięki zjawisku szadzi. To efekt bardzo wilgotnego powietrza, gęstej mgły i mrozu. Marznące kropelki wody unoszącej się w powietrzu spowodowały osadzanie się na drzewach białych kryształków lodu, tworzących charakterystyczne "igiełki". To dość niecodzienne zjawisko można obserwować w całym mieście, zarówno w parkach jak i na ulicach.

W Szczecinie zrobiło się biało. Ale to nie z powodu śniegu

Wszystko wskazuje jednak na to, że długo nie nacieszymy się tym pięknym widokiem. Według zapowiedzi synoptyków, kolejne dni mają przynieść odwilż. Temperatura wzrośnie już w poniedziałek, 19 grudnia. A tuż przed Bożym Narodzeniem na termometrach zobaczymy nawet do 6-7 stopni powyżej zera. Oznacza to, że w tym roku raczej nie będziemy mieli okazji cieszyć się białymi świętami.

-40 STOPNI w styczniu?! Pogoda może nas MOCNO ZASKOCZYĆ

Pytanie 1 z 10
Najniższa temperatura w historii pomiarów to:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany