W centrum Szczecina może powstać Sąsiedzki Ogród Kultury! Potrzebne są Wasze głosy! [WIZUALIZACJE, WIDEO]

2016-05-10 14:21

Pusta działka przy Trafostacji Sztuki ma szansę stać się Sąsiedzkim Ogrodem Kultury - miejscem spotkań mieszkańców, w którym będzie można odpocząć, napić się kawy, wziąć udział w ciekawych wydarzeniach lub wyhodować własne warzywa! Jednak żeby ta wizja stała się rzeczywistością, potrzebne są Wasze głosy!  

Zaniedbany plac przy ul. Św. Ducha został zgłoszony do programu grantowego, gdzie w drodze konkursu zostanie wyłonionych 25 najlepszych pomysłów z całej Polski, które w sumie zdobędą aż milion złotych na realizację swoich idei. Szczecińska działka znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od bulwarów nadodrzańskich i Podzamcza, w bezpośrednim sąsiedztwie Trafostacji Sztuki i dzięki głosowaniu mieszkańców może przeobrazić się w Sąsiedzki Ogród Kultury - zieloną przestrzeń otwartą na wszystkich szczecinian.

  

Celem projektu jest udostępnienie przestrzeni wypoczynkowej i kulturalnej, gdzie odbywać się będą warsztaty ogrodnicze czy artystyczne, a także wydarzenia okazjonalne, takie jak projekcje filmów, spotkania kulinarne, spotkania z książką czy zajęcia sportowe. Dofinansowanie z konkursu pozwoli zrewitalizować tę przestrzeń i stworzyć tu atrakcyjną dla odwiedzających enklawę zieleni z przestrzeniami trawiastymi, rekreacyjnymi, rabatami kwietnymi, uprawnymi grządkami (ogród sąsiedzki z uprawą warzyw i owoców). W ramach grantu zbudowane zostaną również meble i konstrukcje pozwalające w pełni wykorzystać potencjał miejsca na różnorakie działania edukacyjne i społeczne.

Aby projekt zdobył środki na realizację musi wygrać w internetowym głosowaniu. Na szczeciński ogród sąsiedzki można głosować raz dziennie na stronie RobimySOK.pl. Głosowanie trwa do 5 czerwca 2016.

Przeczytaj również: Rowerzysto, nazwij sobie trasę i wygraj tablet!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany