Szczecińskie morsy świętowały nad jeziorem Głębokie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Miłośnicy lodowatych kąpieli świętowali Boże Narodzenie nad jeziorem Głębokie

Jak spędzić 11 listopada?

W biało-czerwonych strojach wejdą do lodowatej wody. Tak szczecińskie morsy będą obchodzić Święto Niepodległości

2022-11-09 9:40

Dla nich woda może być jedynie... za ciepła. Miłośnicy morsowania wykorzystują każdą możliwą okazję, by zanurzyć się w lodowatej wodzie. W ten sposób zamierzają też uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i w biało-czerwonych barwach wykąpać się w jeziorze Głębokie.

Jedni spędzą Święto Niepodległości na organizowanych z tej okazji marszach, piknikach i festynach, inni spotkają się, by śpiewać pieśni patriotyczne, a miłośnicy morsowania uczczą ten wyjątkowy dzień w typowy dla siebie sposób, czyli zanurzą się w lodowatej wodzie. Wydarzeniu będzie towarzyszyła odpowiednia oprawa, czyli biało-czerwone barwy.

Szczecińsko-Policki Klub "Morsy" im. Zbyszka Ulatowskiego zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby w wyjątkowy sposób spędzić rocznicę odzyskania niepodległości na kąpielisko Głębokie w Szczecinie, gdzie odbędzie się Morsowa Kąpiel w Święto Niepodległości. W piątek, 11 listopada, równo o godz. 11:11, miłośnicy zimnych kąpieli wejdą do wody w biało-czerwonych strojach.

- Zapraszamy do udziału w kąpieli szczecińskich morsów i sympatyków oraz mieszkańców Szczecina, Polic i okolic - zachęca Ireneusz Kowieski, prezes klubu morsów.

Chociaż według zapowiedzi synoptyków, pogoda nie będzie zbyt "morsowa", organizatorzy zapewniają mnóstwo dobrej zabawy w miłym towarzystwie. 11 listopada termometry w Szczecinie wskażą około 13 stopni, co o tej porze roku jest zdecydowaną rzadkością. Na "prawdziwe" morsowanie w mrozie, wśród śniegu i lodu, będzie jeszcze trzeba trochę poczekać.

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany