Autobus w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Ulewy w Szczecinie. Utrudnienia w komunikacji miejskiej. 103 na skróconej trasie

2021-07-01 12:09

Intensywne ulewy, które trwają od środy po południu, spowodowały nie tylko ogromne straty, ale także sporo utrudnień w przemieszczaniu się po mieście. Z powodu zalanych ulic, problemy dotknęły również komunikację miejską. Z tego powodu skrócono m.in. trasę autobusów linii nr 103.

Trudna sytuacja w Bartoszewie, spowodowana awarią sieci wodno-kanalizacyjnej wymusiła skrócenie kursowania linii autobusowej nr 103.

- Od 1 lipca do odwołania zostaje zawieszone kursowanie linii 103 w obu kierunkach do przystanku „Bartoszewo” (nr 56511) - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Kierowcy są zobowiązani do odczekania ok. 4 minut od czasu zgodnego z obowiązującym rozkładem jazdy na przystankach końcowych linii - „Police Zakłady Chemiczne” oraz „Głębokie” - w celu wyrównania czasu podróży.

Czytaj też: Ulewy w Szczecinie i okolicach. Pracowita noc strażaków. A6 nieprzejezdna

Utrudnienia występują również w wielu miejscach w Szczecinie, m.in. na ulicach Krakowskiej, Szczawiowej, Chorzowskiej i Zegadłowicza.

- Komunikacja miejska kursuje w tym momencie bez większych problemów, jednak sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie - dodaje Hanna Pieczyńska.

Czytaj też: Szczecin: Nie będzie "Forresta Gumpa". Seans odwołany

Jak dodaje rzeczniczka ZDiTM, do dyspozytorni wpływa wiele zgłoszeń:

- Dyspozytor Centrali Ruchu przyjmuje dziesiątki zgłoszeń od mieszkańców dlatego informujemy, że linie mogą być zajęte. Jednocześnie zapewniamy, że służby reagują na bieżąco, a skutki ulewnych deszczy usuwane są najszybciej jak to możliwe.

Czytaj też: Pogoda paraliżuje szczecińskie kąpieliska. Arkonka i Głębokie zamknięte

Oberwanie chmury w Zielonej Górze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany