Nie pomógł kamuflaż

Ukrywali się za zaklejonymi szybami. Funkcjonariusze weszli siłą do środka

2023-08-31 15:03

Nie pomógł "kamuflaż" w postaci szyb zaklejonych folią z charakterystycznymi znakami bitcoinów. W środku prowadzona była nielegalna działalność hazardowa. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami wejść do lokalu siłą.

Nielegalna jaskinia hazardu znajdowała się w centrum Świnoujścia. Organizowano w niej nielegalne gry na automatach oraz gry online. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły m.in. oklejone folią okna lokali z charakterystycznymi znakami bitcoinów.

- W taki, charakterystyczny sposób często bywają zaś „udekorowane” nielegalne salony gier hazardowych - informuje Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Funkcjonariusze musieli zastosować siłowe wejścia do lokalu z uwagi na zabezpieczenia, które często stosowane są przez organizatorów nielegalnych salonów gier, takich jak np. elektromagnes czy monitoring.

- Zabezpieczyliśmy 10 zintegrowanych stanowisk komputerowych do gier hazardowych i telefon komórkowy - tłumaczy Małgorzata Brzoza. - Zabezpieczyliśmy też gotówkę w kwocie 2.540 zł.Przesłuchaliśmy cztery osoby – trzech graczy i osobę podejrzewaną o organizację nielegalnego hazardu. Pracownikowi tego punktu postawiono zarzuty organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Przypomnijmy, taka działalność jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tys.złotych od każdego zakwestionowanego komputera.

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Spektakularna akcja celników. Zlikwidowali jaskinię hazardu na Turzynie