Ukradł radiowóz, a potem uciekł autobusem. Zuchwała kradzież na jednej z ulic Szczecina

i

Autor: gk Ukradł radiowóz, a potem uciekł autobusem. Zuchwała kradzież na jednej z ulic Szczecina

Niecodzienna kradzież

Ukradł radiowóz, a potem uciekł autobusem. Zuchwała kradzież na jednej z ulic Szczecina

2023-09-29 13:21

Ta historia wydaje się wręcz niewiarygodna. Podczas gdy policjanci dokonywali kontroli drogowej, nieznany sprawca wsiadł do radiowozu i odjechał. Następnie porzucił pojazd i miał uciec miejskim autobusem. Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek, 29 września w godzinach porannych.

O kradzieży radiowozu jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Szczecina. Nieznany mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi policjantów, którzy byli zajęci kontrolą drogową, wsiadł do radiowozu i odjechał. Jak tłumaczy incydent szczecińska policja: "dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu służbowego".

- Dziś nad ranem policjanci podejmowali kontrolę drogową pojazdu - potwierdza kom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - W czasie interwencji nieustalony na tę chwilę sprawca dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu służbowego.

Jak dodała, po podjęciu pościgu radiowóz został szybko odnaleziony. Nie odnaleziono jednak sprawcy, który - według nieoficjalnych informacji - po porzuceniu skradzionego radiowozu miał wsiąść do autobusu i odjechać nim w nieznanym kierunku.

Policja prowadzi czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy oraz wyjaśnienia wszelkich okoliczności zajścia.

QUIZ. Radiowozy Milicji i Policji. Znasz te auta?

Pytanie 1 z 15
Podstawowym autem w barwach Milicji był:
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany