W Łobzie ma powstać pierwszy punkt szczepień drive-thru w Zachodniopomorskiem

i

Autor: Domin

Tutaj zaszczepisz się we własnym samochodzie. W Łobzie ma powstać pierwszy punkt szczepień drive-thru w regionie

To będzie pierwszy taki punkt szczepień przeciw COVID-19 w województwie zachodniopomorskim. Szczepionkę będzie można przyjąć bez wysiadania z samochodu. W Łobzie, na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej ma powstać punkt szczepień drive-thru.

Sposób szczepienia w punkcie drive-thru jest bardzo prosty. Osoba umówiona na szczepienie przyjeżdża do punktu w wyznaczonym terminie, bez wysiadania z auta przyjmuje szczepionkę, następnie musi odczekać kwadrans, by potwierdzić, że nie doszło do niespodziewanej reakcji na szczepionkę i może wrócić do domu.

Zobacz też: Do kiedy noszenie maseczek w Szczecinie? Luzowanie obostrzeń

Początkowo punkt w Łobzie miał działać jako kolejny w regionie punkt szczepień powszechnych, jednak ostatecznie zdecydowano, że będzie on działał metodą "drive-thru". Propozycję uruchomienia takiego punktu w Łobzie zgłosił Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej COR z Reska, który ma już doświadczenie w szczepieniu przeciw COVID-19.

Na razie nie jest jeszcze znana dokładna data uruchomienia punktu drive-thru w Łobzie. Nastąpi to po wizytacji pracowników zachodniopomorskiego NFZ i dopięciu wszelkich formalności.

Zobacz też: Tyle wynosi NAJNIŻSZA emerytura z ZUS w Zachodniopomorskiem! Ta kwota naprawdę SZOKUJE!

Pierwszy dzień szczepień seniorów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany