Można już korzystać

Tutaj wyrzucisz stare baterie, żarówki czy zepsuty telefon. To efekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

2022-12-21 12:21

Pozbycie się elektroodpadów często bywa sporym problemem. Nie można wyrzucić ich do zwykłego pojemnika na śmieci, a miejsc, gdzie można oddać je do utylizacji wciąż jest, zdaniem mieszkańców, dość mało. W Szczecinie pojawiły się trzy punkty, gdzie można w prosty sposób pozbyć się starych żarówek, baterii czy drobnej elektroniki. To jeden ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Trzy Miejskie Punkty Elektroodpadów pojawiły się na Gumieńcach oraz na Turzynie. Ustawiono je na rogu ulic Okulickiego i Kingi, nieopodal Jeziorka Słonecznego przy Rondzie Gierosa oraz obok centrum handlowym na Turzynie przy ul. 26 Kwietnia.

- Urządzenia są przeznaczone do zbiórki drobnych elektroodpadów, z podziałem na różne rodzaje: żarówki, baterie, drobna elektronika (telefony, ładowarki), płyty CD, zużyte tonery - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Wrzuca się je do jednej z siedmiu tub o pojemności 33 litrów każda.

Miejskie Punkty Elektroodpadów wykonane zostały z wysokiej jakości stali, a ich elementy ze stali nierdzewnej. Ich koszt to prawie 72 tysiące złotych. Warto pamiętać, że elektrośmieci objęte są selektywną zbiórką odpadów i nie można wyrzucać ich do pojemników na odpady zmieszane. Nie są one również odpadami gabarytowymi. Zarówno te małe, jak i większe elektrośmieci przyjmowane są w Ekoportach zlokalizowanych w kilkunastu punktach Szczecina.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?
Idąc do szczecińskiego zamku... oddasz puste butelki!
Nasi Partnerzy polecają