Otwarcie już wkrótce!

Tutaj szczecińskie "bezdomniaki" znajdą schronienie i opiekę. Nowe schronisko dla zwierząt na finiszu

2022-10-10 8:40

To już ostatnia prosta na budowie nowego schroniska dla bezdomnych psów i kotów przy ul. Południowej w Szczecinie. Trwają już prace wykończeniowe, a planowane otwarcie planowane jest już za kilka tygodni. Nowe schronisko zastąpi wysłużony obiekt przy al. Wojska Polskiego.

- Na budowie schroniska trwają obecnie prace wykończeniowe wewnątrz pawilonów tj. wyprawy i okładziny ścienne, wykończenie posadzek żywicznych w miejscu połączenia ze ścianą, montaż opraw - tłumaczy Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Realizowane są również roboty związane z zagospodarowaniem terenu, w tym układanie nawierzchni, budowa ogrodzeń i montaż przyłączy.

Roboty budowlane są realizowane zgodnie z planem. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada, a jej koszt to ponad 15 milionów złotych.

W pawilonach znajdują się komfortowe i bezpieczne boksy dla zwierząt. Każdy boks dla psów ma wydzielony zadaszony, ogrodzony wybieg. Pomiędzy pawilonami powstaną także otwarte wybiegi.

W nowym schronisku dla zwierząt będą również gabinety weterynaryjne oraz szpital z salą operacyjną, pomieszczenia do spotkań adopcyjnych, sale edukacyjne oraz ogólnodostępny wybieg z urządzeniami dla psów. Będzie też miejsce na biuro, pomieszczenia socjalne dla pracowników i wolontariuszy oraz magazyn.

Obiekt przy ul. Południowej pomieści około 80 psów oraz 60 kotów.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Niecodzienna interwencja szczecineckiej policji.Koń na gigancie
Nasi Partnerzy polecają