Tunel pod Świną na ostatniej prostej. Właśnie zaczęli lać asfalt

i

Autor: Domin, Facebook / Prezydent Świnoujścia Tunel pod Świną na ostatniej prostej. Właśnie zaczęli lać asfalt

Zobacz film!

Tunel pod Świną na ostatniej prostej. Właśnie rozpoczął się przełomowy etap

Wylewanie asfaltu to znak, że jedna z najważniejszych inwestycji drogowej na Pomorzu Zachodnim zbliża się do szczęśliwego finału. Tunel pod dnem Świny, łączący wyspy Wolin i Uznam, według ostatnich zapowiedzi, ma być oddany do użytku jeszcze przed wakacjami.

Na facebookowym profilu prezydenta Świnoujścia został opublikowany film, przedstawiający to przełomowe wydarzenie. Na drodze, która przebiega w prawie półtorakilometrowym tunelu pojawiła się pierwsza warstwa nakładki bitumicznej.

"W naszym świnoujskim tunelu ruszyła kolejny ważny etap prac – wylewanie asfaltu na jezdnię. Pierwsza warstwa ma być gotowa jeszcze w marcu. Potem ostatnia, - ścieralna i... chciałoby się powiedzieć można jechać. Ale oczywiście zanim to nastąpi tunel musi jeszcze przejść różnego rodzaju testy, kontrole, abyśmy mogli z niego później bezpiecznie korzystać" - czytamy we wpisie Janusza Żmurkiewicza.

Jak zapewnia wykonawca, prace przy budowie tunelu są zaawansowane w 90 procentach. Trwają prace wykończeniowe, instalowane są hydranty i panele elewacyjne. Przy wjazdach do tunelu na obu brzegach Świny trwają ostatnie prace drogowe.

Sonda
Czy będziesz korzystać z tunelu w Świnoujściu?
Spacer ze Świnoujścia do Niemiec może dodatkowo kosztować. Musisz o tym pamiętać
Nasi Partnerzy polecają