Trasa Zamkowa - największa galeria graffiti w Szczecinie [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-03-28 11:06

Trasa Zamkowa nie należy do najpiękniejszych budowli w Szczecinie, chociaż pełni ważną rolę komunikacyjną. Tereny pod jej estakadami raczej nie zachwycają. Jest jednak coś, co sprawia, że wśród wszechogarniającej szarości pojawia się kolor. Są to mianowicie liczne murale stworzone przez artystów ulicy, które sprawiają, że obiekt drogowy pełni jednocześnie rolę największej otwartej galerii street-artu w naszym mieście. Zobaczcie zdjęcia!

Filary Trasy Zamkowej ozdobione są muralami prawie na całej długości arterii. Znajdziemy je zarówno w okolicach Podzamcza i ul. Jana z Kolna, przy bulwarach i w okolicach ulicy Energetyków. Graffiti pojawia się na betonowych słupach w różnych okolicznościach: czasem pod osłoną nocy, a czasem zupełnie legalnie, przy okazji różnych wydarzeń związanych ze sztuką ulicy.

Przy okazji spaceru w okolicy Wałów Chrobrego, Podzamcza czy na Łasztowni, warto zatrzymać się pod estakadami i przyjrzeć się z bliska tym niesamowitym dziełom. Warto dodać, że ekspozycja w tej osobliwej galerii ulega stałym zmianom - jedne murale znikają, by w ich miejscu pojawiły się zupełnie nowe.

Przeczytaj również: Ruiny w środku lasu. Kiedyś była tu piękna wieża widokowa [GALERIA]

Nasi Partnerzy polecają