Uwaga na utrudnienia!

"Torowa rewolucja" wkracza w kolejny etap. Zmiany na placu Witosa w Szczecinie

2022-11-04 21:02

Przebudowa torowisk tramwajowych powoduje liczne utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. To również ciągłe zmiany w organizacji ruchu, dlatego lepiej nie przyzwyczajać się i nie jeździć na pamięć. Od soboty, 5 listopada zmieni się organizacja ruchu na placu Witosa, gdzie zostanie zamknięty przejazd przez torowisko.

Zmiany spowodowane są koniecznością rozebrania starego torowiska, by w jego miejscu ułożyć nowe, stąd konieczność zamknięcia przejazdu w rejonie centrum handlowego "Fala" i wieżowca "Hanza Tower". Oznacza to kolejne zmiany dla kierowców. Inaczej też pojadą autobusy linii nr 87.

W kierunku pętli „Podbórz” od przystanku „Plac Lotników” autobusy kursować będą przez al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, al. Jana Pawła II, ul. Felczaka, ul. Monte Cassino, ul. Skargi, rondo Giedroycia, ul. Kołłątaja do przystanku „Niemcewicza” i dalej bez zmian.

  • Wyłączone z obsługi przez linię 87 będą przystanki: „Plac Grunwaldzki” w ciągu ul. Śląskiej, „Śląska”, „Wąska”, „Odzieżowa”, „Ofiar Oświęcimia”, „Kołłątaja” w ciągu ul. Staszica.
  • Uruchomione zostaną przystanki: „Plac Grunwaldzki” w ciągu al. Jana Pawła II za pl. Grunwaldzkim (nr 11622), „Felczaka” w ciągu ul. Felczaka za skrzyżowaniem z al. Jana Pawła II (nr 12522), „Jasne Błonia” w ciągu ul. Skargi (nr 12612), „Kołłątaja” w ciągu ul. Skargi przed rondem Giedroycia (nr 12741).

W kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od przystanku „Wąska Floating Arena” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany będzie w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka (nr 12511). Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanku „Odrowąża” nr 18411. Tymczasowy przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu ul. Niedziałkowskiego zostanie zlikwidowany.

Prace w ramach "torowej rewolucji" na tej części alei Wyzwolenia są już bardzo zaawansowane. W rejonie skrzyżowania z ulicami Rayskiego i Malczewskiego powstały już nowe przystanki tramwajowe - ten w kierunku Niebuszewa powstał w zupełnie nowym miejscu, przed skrzyżowaniem. Nowe przystanki powstają również na wysokości Hanza Tower. Natomiast przystanki przy ul. Odzieżowej zostały przesunięte w stronę ul. Felczaka.

Wciąż najwięcej do zrobienia pozostało na najwęższym odcinku alei Wyzwolenia, między ul. Odzieżową i Rondem Giedroycia, gdzie na razie wymieniono tylko część torowiska. Prace drogowe trwają również w rejonie pętli przy dworcu Niebuszewo, mimo iż został już przywrócony ruch tramwajowy.

Sonda
Denerwuje Cię stanie w korkach?
Tory tramwajowe wracają na aleję Wojska Polskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany