Ogromna inwestycja nad Bałtykiem

To prawdziwy gigant! Zbliża się otwarcie hotelu Gołębiewski w Pobierowie. Kiedy pojawią się pierwsi goście?

2024-02-28 7:08

To będzie największy hotel nie tylko nad Bałtykiem, ale również w całej Polsce. Budowa pięciogwiazdkowego hotelu Gołębiewski w Pobierowie trwała kilka lat i chociaż obiekt jeszcze nie przyjął pierwszych gości, już teraz robi ogromne wrażenie i stał się prawdziwą atrakcją turystyczną. Na jego otwarcie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Budynek zlokalizowany nad brzegiem Bałtyku, zaledwie 150 metrów od linii brzegowej, jest naprawdę ogromny. 11 pięter, 1000 pokoi, z których zdecydowana większość ma widok na morze, baseny, restauracje, kręgielnia, dyskoteka, sale konferencyjne oraz wiele innych atrakcji - to wszystko robi wielkie wrażenie. Hotel w Pobierowie był wielkim marzeniem Tadeusza Gołębiewskiego, właściciela hotelowego imperium, który niestety nie doczekał zakończenia inwestycji. Zmarł w czerwcu 2022 roku.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie - kiedy otwarcie?

Hotel Gołębiewski w Pobierowie początkowo miał być gotowy w 2021 roku, jednak inwestycja napotkała po drodze wiele problemów, które opóźniły jej zakończenie. Obecnie zdecydowana większość pokoi jest już gotowa na przyjęcie gości. Gotowy jest również okazały hol o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych. Trwa urządzanie wnętrz restauracji. Na zewnątrz pojawiają się kolejne nasadzenia, w tym egzotyczne palmy.

Najwięcej czasu zabierają jednak formalności związane z dopuszczeniem hotelu do użytkowania. Odbiory techniczne, kontrole, uzgodnienia z urzędami - to wszystko zajmuje wiele czasu. Ze względu na wielkość inwestycji odbiory muszą być podzielone na etapy.

Wiele wskazuje jednak na to, że pierwsi goście będą mogli skorzystać z usług pięciogwiazdkowego hotelu latem 2024 roku. Oddanie do użytku najprawdopodobniej również zostanie podzielone na etapy.

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Dwa oblicza jednej plaży