Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego ginu

i

Autor: Ri_Ya / CC0 / pixabay.com Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego ginu

Dobra wiadomość!

Ten trunek pochodzi ze Szczecina i otrzymał tytuł najlepszego na świecie! Prestiżowe wyróżnienie dla szczecińskiego ginu

2023-02-28 14:17

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla koneserów gatunkowych trunków. To również powód do dumy dla mieszkańców stolicy Pomorza Zachodniego. Okazuje się, że najlepszy współczesny gin na świecie pochodzi ze Szczecina. Trunek, który powstaje z dodatkiem kwiatów magnolii, czyli kolejnego symbolu miasta, otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie.

Producent Heritage Magnolia Gin otrzymał nagrodę World’s Best Contemporary Style Gin w konkursie World Gin Awards 2023. O tym prestiżowym wyróżnieniu poinformował we wtorek, 28 lutego, na Facebooku właściciel szczecińskiej marki.

- Nie możemy w to uwierzyć! World’s Best Contemporary Style Gin dla Heritage Magnolia Gin! Dziękujemy, World Gin Awards! Zanim napiszemy więcej, chcemy się tym nacieszyć, bo to jeden z najlepszych momentów naszego życia - czytamy w pełnym emocji wpisie Marcina Czajkiewicza.

Heritage Magnolia Gin to gin rzemieślniczy z dodatkiem kwiatów magnolii, co nadaje mu wyjątkowo "szczecińskiego" charakteru. Kwitnące magnolie są od wielu lat - obok krokusów - symbolem szczecińskiej wiosny.

Firma produkująca trunek została już wcześniej doceniona na szczecińskim rynku. W grudniu 2022 została odznaczona marką "Zrobione w Szczecinie", przyznawaną najlepszym produktom pochodzącym ze Szczecina.

Sonda
Smakuje ci alkohol?
Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają