Już są!

Szczecinianie czekali na nie cały rok! Pierwsze krokusy zapowiadają nadchodzącą wiosnę

2023-02-20 8:25

Na ten moment mieszkańcy Szczecina czekali cały rok. W kilku punktach miasta, m.in. na Jasnych Błoniach, można już podziwiać pierwsze wiosenne krokusy. Czy to oznacza, że już niebawem zapomnimy o zimie będziemy mogli cieszyć się prawdziwą wiosną?

Jasne Błonia to jedno z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Zielone tereny położone w centrum miasta są ulubionym miejscem spacerów. Słyną między innymi z pięknych alei platanowych i krokusów, które zakwitają w tym miejscu każdej wiosny, tworząc wyjątkowe kwiatowe dywany. To właśnie tutaj znajdują się bowiem największe i najpiękniejsze pola krokusów w tej części Polski, które budzą ogromny zachwyt nie tylko u szczecinian.

Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie

Wprawdzie na fioletowo-żółte pola krokusów musimy jeszcze trochę poczekać, to już możemy zaobserwować pierwsze zwiastuny wiosny. W miniony weekend, podczas spacerów, mieszkańcy mogli już zauważyć na trawnikach nieśmiało pojawiające się, pojedyncze kępki fioletowych kwiatów. Pierwsze krokusy zakwitły już m.in. na trawnikach pod platanami na Jasnych Błoniach, ale także na skarpie przy Wałach Chrobrego i na Alei Kwiatowej. Wkrótce będzie można również podziwiać je w wielu innych miejscach, m.in. przy Trasie Zamkowej i na bulwarach.

Na charakterystyczne widoki znane z wielu zdjęć musimy poczekać jeszcze kilka tygodni. Krokusowe pola to bowiem jeden z ulubionych obiektów dla miłośników fotografii - zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Warto jednak pamiętać, że podczas uwieczniania krokusów na zdjęciach, nie wolno ich deptać. Za niszczenie zieleni grożą bowiem wysokie kary, a podczas "sezonu krokusowego" patrole straży miejskiej są obecne na Jasnych Błoniach zdecydowanie częściej. Zamiast wchodzenia na trawnik lepiej użyć np. zwykłego kijka do selfie, który umożliwi zrobienie zdjęcia kwiatów z bliska, bez ich niszczenia.

Sonda
Czy krokusy są symbolem Szczecina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany