Szczecin w latach osiemdziesiątych

i

Autor: YouTube Szczecin w latach osiemdziesiątych

Ten film to prawdziwy unikat! Tak wyglądał Szczecin na początku lat osiemdziesiątych! [WIDEO]

2016-06-22 13:19

Powóz konny na ulicy Krzywoustego? To musiało być chyba przed wojną. Niekoniecznie! Takie widoki można było spotkać na ulicach Szczecina jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku. Na archiwalnym filmie sprzed ponad 30 lat można zobaczyć także wiele innych ciekawych miejsc w Szczecinie, których już nie ma lub wyglądają zupełnie inaczej. Musicie to zobaczyć!  

Kamienica Loitzów na Starym Mieście, spalona Kaskada czy rondo w Zdrojach - to tylko kilka miejsc, które zostały uwiecznione na krótkim, czterominutowym filmie. Materiał został nakręcony amatorską kamerą 8 mm. Jakość nagrania jest niestety bardzo zła, ale mimo wszystko warto to zobaczyć. Dla starszego pokolenia z pewnością będzie to miłe wspomnienie, dla nieco młodszych - ciekawa lekcja historii.

Film powstał na początku lat osiemdziesiątych. Chociaż w opisie podany został rok 1980, część ujęć została nakręcona później, m.in fragment przedstawiający zgliszcza słynnej Kaskady, która spłonęła w kwietniu 1981 roku.

Przeczytaj również: Dzięki niej Szczecin był znany na całym świecie. 35 lat temu spłonęła legendarna "Kaskada" [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany