Tak się zmieniał Szczecin przez 30 lat

i

Autor: Google Earth Tak się zmieniał Szczecin przez 30 lat

Tak zmieniał się Szczecin przez ponad 30 lat! Zobacz niesamowitą mapę satelitarną! [WIDEO]

2021-06-19 6:00

Dzięki aplikacji przygotowanej przez zespół Google Earth, możemy zobaczyć jak przez ostatnie dziesięciolecia zmieniał się świat. Można też zobaczyć jak w ciągu ponad 30 lat rozwinął się Szczecin. Zmiany są spektakularne! Miasto nie tylko "urosło", powiększając tereny mieszkaniowe i przemysłowe. Zmiany widać również w kształtach zbiorników wodnych.

Po ostatniej aktualizacji usługi możemy uważnie przyjrzeć się zmianom, jakie nastąpiły na naszej planecie od 1984 do 2020 roku. Możemy zaobserwować jak wycinano lasy i rozbudowywano miasta, m.in. jak na przestrzeni ponad trzech dekad rozwijał się Szczecin.

Rozwiąż QUIZ: Oryginał czy podróbka? Masz aż 50 procent szans na prawidłową odpowiedź!

Nawigacja na mapie jest bardzo prosta. Spośród trzech prędkości (slow, medium, fast) wybieramy tę, która nam najbardziej odpowiada. Istnieje też możliwość ręcznego przewijania. Jeśli chcemy zobaczyć, jaki wpływ miał czas na inny zakątek świata, wystarczy znaleźć miejsce na mapie.

Zobaczcie jak od 1984 roku zmieniło się nasze miasto. Widzimy tutaj dokładnie rozwój szczecińskich osiedli, a także ościennych gmin. Tam, gdzie 32 lata temu były pola uprawne i łąki, obecnie znajduje się gęsta zabudowa. Szczególną uwagę zwracają także inwestycje w szczecińskim porcie, a także budowa Trasy Zamkowej czy Mostu Pionierów.

Śródmieście

Prawobrzeże

Cały Szczecin

Mapę można znaleźć na stronie earthengine.google.com/timelapse.

Przeczytaj również: Czy w Szczecinie wylądowało UFO? Są ludzie, którzy je widzieli!

Tak zmieniał się Szczecin przez ostatnich 37 lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany