Tak wyglądał śmigus-dyngus wiele lat temu w Szczecinie. Woda lała się... hektolitrami! [GALERIA]

Jedną z najbardziej znanych tradycji wielkanocnych jest śmigus-dyngus. Jest, a może był, bo w ostatnich latach ten zwyczaj z roku na rok stopniowo zanikał, a w 2020 roku epidemia koronawirusa sprawiła, że Wielkanoc już po raz drugi spędzamy przeważnie w domach, w gronie najbliższych, a co za tym idzie - o zdecydowanej większości tradycji związanych ze świętami musimy raczej zapomnieć.

Jeszcze kilkanaście lat temu w wielkanocny poniedziałek na szczecińskich osiedlach można było spotkać całe grupy młodych ludzi uzbrojonych w wiadra i inne akcesoria umożliwiające oblewanie się wodą. Z biegiem czasu ten widok stał się dość rzadki. Niestety w wielu przypadkach beztroska zabawa przerodziła się również w coś, co miało niewiele wspólnego z tradycją, a bardziej z pospolitym huligaństwem. Ofiarami lanego poniedziałku stawali się m.in. starsi ludzie idący do kościoła, co sprawiło, że zaczęły sypać się dotkliwe kary.

W te święta, podobnie jak przed rokiem, tradycyjnego śmigusa-dyngusa raczej nie będzie. Natomiast w naszej galerii znajdziecie zdjęcia i film sprzed wielu lat, przedstawiające tę wielkanocną tradycję w Szczecinie. Woda lała się... hektolitrami!

Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE