Obwodnica Przecławia i Warzymic

i

Autor: Mateusz Grzeszczuk / GDDKiA Szczecin Obwodnica Przecławia i Warzymic

Kierowcy będą mieli łatwiej

Ta ważna inwestycja ułatwi dojazd ze Szczecina do autostrady A6. Otwarcie lada moment

2023-08-22 14:19

Dosłownie dni dzielą nas od oddania do użytku ważnej inwestycji drogowej, jaką jest obwodnica Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Z pewnością z ulgą odetchną mieszkańcy tych podszczecińskich miejscowości, którzy każdego dnia muszą stać w korkach, wygodną trasę zyskają także kierowcy poruszający się między Szczecinem i Kołbaskowem. To jednak dopiero pierwszy etap większej inwestycji drogowej, która połączy Szczecin z autostradą A6.

Prace budowlane zakończyły się już kilka tygodni temu. Obecnie trwają ostatnie odbiory i drobne prace poprawkowe. Oznacza to, że droga zaczynająca się na Rondzie Hakena wkrótce zostanie otwarta dla ruchu.

"Już na przełomie sierpnia i września nową trasą powinni pojechać kierowcy. Znacznie poprawi się dojazd ze Szczecina do autostrady A6" informuje na Twitterze szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Warto dodać, że jest to jedna z nielicznych inwestycji, która zakończyła się wcześniej niż planowano, a dokładniej pół roku przed zakładanym terminem.

Nowa droga ma 4,2 km długości i dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Zaczyna się na Rondzie Hakena, omija od zachodu Przecław i Warzymice i kończy się na nowym rondzie na DK13. To pierwszy etap inwestycji, która docelowo ma połączyć Szczecin z autostradą A6, gdzie powstanie zupełnie nowy węzeł drogowy Kołbaskowo. W ramach inwestycji ma powstać również węzeł w Siadle Górnym, który w przyszłości połączy DK13 z zachodnią obwodnicą Szczecina, a także obwodnica Kołbaskowa w kierunku granicy w Rosówku.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Zaparkował w centrum Szczecina. Spotkała go niemiła niespodzianka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany