Ta miejscowość pod Szczecinem zyska dostęp do kolei. W Radziszewie powstanie nowy przystanek

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, Google Street View Ta miejscowość pod Szczecinem zyska dostęp do kolei. W Radziszewie powstanie nowy przystanek

To ważna inwestycja

Ta miejscowość pod Szczecinem zyska dostęp do kolei. W Radziszewie powstanie nowy przystanek

2023-02-08 14:15

Wprawdzie inwestycja nie jest częścią budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, jednak będzie miała wpływ jej kształt i funkcjonowanie. Mieszkańcy podszczecińskiego Radziszewa będą mieli nowy przystanek kolejowy, dzięki któremu łatwiej będzie im dojechać do Szczecina lub Gryfina.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisała umowę na budowę przystanku w Radziszewie pod Szczecinem. Będzie to kolejny przystanek na trasie Szczecin-Gryfino. Inwestycja ma być zrealizowana w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków. Powstaną nowe perony z wiatami i ławkami. Przystanek będzie również dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Chociaż inwestycja nie będzie realizowana w ramach budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, z pewnością będzie miała duży wpływ na jej kształt i funkcjonowanie. Przystanek znajdzie się bowiem na trasie SKM. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie on zbudowany już po uruchomieniu SKM, które na trasie Szczecin-Gryfino planowane jest na przełomie 2023 i 2024 roku. Oddanie przystanku do użytku jest planowane dopiero na trzeci kwartał 2024 roku, gdyż inwestycja ma być realizowana w formule "projektuj i buduj". Jej koszt to 3,7 mln zł.

W całym województwie zachodniopomorskim na liście inwestycji w ramach rządowego programu znalazło się 11 lokalizacji: Koszalin Politechnika, Koszalin Wschodni, Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody, Kołobrzeg Radzikowo, Świdwin Zamek, Szczecinek Bugno, Recz Pomorski, Łubowo, Złocieniec i Radziszewo. Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Gdzie jest przystanek SKM Szczecin Niemierzyn?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany