Obwodnica Przecławia i Warzymic

i

Autor: Mateusz Grzeszczuk / GDDKiA Szczecin Obwodnica Przecławia i Warzymic

Dobra wiadomość dla kierowców

Ta droga ułatwi dojazd ze Szczecina do autostrady A6. Poznaliśmy datę otwarcia obwodnicy Przecławia i Warzymic

2023-08-30 11:00

To ważna inwestycja nie tylko dla szczecinian, którzy zyskają bardziej komfortowy dojazd w kierunku autostrady A6 w Kołbaskowie, ale też dla mieszkańców Przecławia i Warzymic, którzy po wielu latach oczekiwań odpoczną od dużego ruchu tranzytowego i codziennych korków. Obwodnica tych podszczecińskich miejscowości zostanie otwarta dla ruchu jeszcze w tym tygodniu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała termin oddania do użytku nowego odcinka drogi krajowej nr 13, która ominie Przecław i Warzymice i ułatwi przejazd między Szczecinem i Kołbaskowem. Pierwsi kierowcy skorzystają z nowej drogi już w czwartek, 31 sierpnia, w samo południe.

Nowa droga ma 4,2 km długości i dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Zaczyna się na Rondzie Hakena, omija od zachodu Przecław i Warzymice i kończy się na nowym rondzie na DK13. To pierwszy etap inwestycji, która docelowo ma połączyć Szczecin z autostradą A6, gdzie powstanie zupełnie nowy węzeł drogowy Kołbaskowo. W ramach inwestycji ma powstać również węzeł w Siadle Górnym, który w przyszłości połączy DK13 z zachodnią obwodnicą Szczecina, a także obwodnica Kołbaskowa w kierunku granicy w Rosówku.

Warto dodać, że jest to jedna z nielicznych inwestycji, która zakończyła się wcześniej niż planowano, a dokładniej pół roku przed zakładanym terminem.

Tablice rejestracyjne w Zachodniopomorskiem

Pytanie 1 z 10
Pojazdy z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się na ZS pochodzą:
Tunel w Świnoujściu w praktyce. Tak wygląda przejazd pod dnem Świny