Pierwszy śnieg

Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie. Czy śnieg zostanie z nami na dłużej?

2022-11-20 17:55

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Po wyjątkowo ciepłej jesieni, z temperaturami sięgającymi nawet 15 stopni, do Szczecina nagle przyszła prawdziwa zima. Zrobiło się zimno i w sobotni poranek spadł pierwszy śnieg. Dosłownie w ciągu kilku godzin w całym mieście zrobiło się biało.

Mimo, iż w drugiej połowie listopada jest to raczej normalne zjawisko, dla wielu mieszkańców opady śniegu były sporym zaskoczeniem. Na ulicach Szczecina doszło do kilku kolizji. Występowały również spore utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. W warsztatach wulkanizacyjnych rozdzwoniły się telefony i ustawiły kolejki chętnych do wymiany opon na zimowe. Krótko mówiąc: zima tradycyjnie zaskoczyła wszystkich.

Szybki i niespodziewany atak zimy w Szczecinie

Wiele wskazuje jednak na to, że nie nacieszymy się długo zimowymi widokami. Dodatnie temperatury sprawiają, że śnieg szybko topnieje i zamienia się w błoto. Według zapowiedzi synoptyków, kolejne dni mają przynieść ocieplenie. Opady śniegu ustaną, a na termometrach zobaczymy nawet do 6 stopni powyżej zera, a pod koniec listopada możliwy jest skok temperatury nawet do powyżej 10 stopni. W najbliższych dniach spodziewane są również opady deszczu.

Sonda
Czy lubisz zimę?
Nasi Partnerzy polecają