Zapotrzebowanie do tej formacji jest dość spore. Obecnie w straży miejskiej jest 11 wakatów do obsadzenia. Kto może starać się o pracę?
- Obywatel, który ukończył 21 lat, ma wykształcenie co najmniej średnie i przede wszystkim czystą kartotekę - mówi Joanna Wojtach, rzecznik szczecińskiej straży miejskiej. - Pracując w służbach czy w formacji umundurowanej, jak i każdej innej służbie mundurowej, a my jesteśmy formacją umundurowaną, trzeba mieć zaświadczenie o niekaralności.
Ważna jest także nienaganna opinia, sprawność fizyczna i psychiczna. Trzeba mieć również uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Wśród dodatkowych wymagań jest również m.in. dobra znajomość topografii Szczecina, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, komunikatywność i prawo jazdy.
Osoby, które chciałyby w przyszłości założyć mundur strażnika miejskiego i zadbać o porządek na ulicach Szczecina, mogą składać dokumenty w dziale kadr straży miejskiej przy ul. Klonowica, do najbliższego piątku, 14 lutego. Poza CV, potrzebne są m.in. kopie dyplomów potwierdzających wykształcenie, świadectwa pracy, a także zaświadczenie lekarskie uprawniające do testów z zakresu sprawności fizycznej.
Kolejnym etapem jest rekrutacja, a następnie, dla tych, którzy przejdą ją pomyślnie, podpisanie umowy o pracę. A później już tylko ciężka praca i... pierwsza wypłata. Na jakie zarobki może liczyć strażnik miejski?
- W tej chwili oscyluje to w granicach 3 tysięcy brutto - dodaje Joanna Wojtach. - Troszeczkę więcej jest po szkoleniu, które przejdzie kandydat na strażnika miejskiego.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków rekrutacji do straży miejskiej można znaleźć na stronie urzędu miasta.